Mobil Sohbet Odaları Eski Tespih Alanlar - Mobil Sohbet Odaları

Eski Tespih Alanlar

Eski Tespih Alanlar

CeNTiLMeN     06-01-20     Genel     Eski Tespih Alanlar     4685 Defa Okundu

Değerli taşlardan üretilen tespihlerin özel bir yeri vardır. Bu tespihler özellikle eski zamanlara aitse daha büyük değer kazanırlar. Bu türdeki tespihlerin değerinde alım ve satım işlemlerini yapan Asır Antika tecrübeli ekibiyle sizlere (sadece kehribar üzerine) alım satım alan yerler hizmetleri sunmaktadır.

Kehribar Tespihlerin Özellikleri
Eski Kehribahar Tesbih Alanlar
Eski Kehribahar Tesbih Alanlar
Kehribar tamamen doğal bir taştır. Ağaç reçinelerinin zamanla sertleşmesiyle oluşan bu taş, uzun zamanlardan bu yana en değerli doğal taşlardan biri olarak kabul görmektedir. Bu taşlardan yapılan birçok takı mevcuttur. Aynı zamanda geleneksel kültürümüzde önemli bir yeri olan tespihlerin üretiminde de kehribar kullanımı oldukça yaygındır. Bu tespihler üretildikleri doğal malzemenin etkisiyle birçok faydaya da sahiptir. En eski zamanlardan bu yana çeşitli hastalıkların tedavisinde de kullanılan bu mucizevi taştan üretilen tespihler, tüm bu özellikleri dolayısıyla çok değerlidir ve ancak bir uzmanın yaptığı incelemeden sonra hak ettikleri değerde satılabilirler. İkinci El Tesbih Alanlar. Asır Antika, kehribar tespihlerin alım ve satımlarını gerçekleştirirken yıllara dayanan deneyim ve birikimle hizmet sunmaktadır. Bu türlü tespihlerin alım ve satım işlemleri için çalışan profesyonel kadro, bu değerli tespihleri kullanılan taşın niteliği, eskiliği, tespihin üretildiği zaman dilimi ve bu zamanın sanatsal özelliklerini göz önünde bulundurarak detaylı bir değerlendirmeden geçirerek, fiyat belirlemektedir.

Gerçek Kehribar Taşının İncelemesi Nasıl Yapılır?
Değerli Tesbih Alanlar
Değerli Tesbih Alanlar
Amber taşı olarak da bilinen kehribar taşı bazı karakteristik özelliklere sahiptir. Bu özelliklerin en önemlisi de doğada gelişen bu taş, ışığa doğru tutarak incelendiğinde içerisinde bazı çatlaklar ve hava kabarcıkları hatta bitki ve hayvan fosilleri gibi detaylar görülmesidir. Gerçek olmayan taşlar birbirinin aynısıdır ve kusursuzdur. Kehribarı ayırmanın en önemli metodu budur. Kehribar taşının değeri, ham maddesi olan ağaç reçinesine ve bu ağacın niteliklerine göre belirlenmektedir. Bu taş genellikle sarı renklidir. Fakat ağacın reçinesinin koyuluğuna göre kahverengiye doğru dönen türleri de bulunmaktadır. Kehribar tespihlerin fiyat belirlemesi, bu özellikler doğrultusunda yapılmaktadır. Oltu Tesbih, Taş Tesbih, Gümüş Tesbih, Ağaç Tesbih, Hayvansal Tesbih.
Elinizdeki kehribar tespihlerin değerini öğrenmek, fiyatını belirlemek ve bu tespihlerin alım ve satımını gerçekleştirmek için 05337383022 numaralı telefonu arayarak Asır Antika tarafından sizlere sunulan bu profesyonel çalışmalardan yararlanabilirsiniz.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Zoraki.Net

Sitemiz Sizler için Kurulmuştur tamamen sizler için bedava sohbet sitesidir ve hep böyle kalıcaktır sizleride aile yerimize bekliyoruz arkadaşlar.

Sosyal Medya

Sizde hemen takip edin!

© Copyright 2020 - Tüm hakları saklıdır.

Tasarım: Zoraki.NET
  • Seviyeli Sohbet
  • Sohbet Yap
  • Sohbet Odaları
  • Chat Sitesi
  • Güncel Hile
  • IRC Hosting
  • Sitemap