Mobil Sohbet Odaları Avrupa ve Yaşam - Mobil Sohbet Odaları

Avrupa ve Yaşam

Avrupa ve Yaşam

     18-01-19     Sohbet     Avrupa ve Yaşam     2004 Defa Okundu


Medeniyet ve Tarihe Işık tutan Anakara; Avrupa..

Yüz ölçümü olarak 10.354.636 km2 alana sahip olan ve Avusturalya kıtasından sonra en ufak yüz ölçümüne sahip olan Avrupa kıtası, Dünyadaki Nüfus yoğunluğu açısından 747.364.363 (Rusya dahil) kişi ile, Asya ve Afrika kıtasından sonra 3.cü büyük nüfus yoğunluğuna sahip kıtadır, Yeryüzündeki toprağın %6,8’ini Avrupa Kıtası oluşturmaktadır..

Konumsal olarak Afrika’nın kuzeyinde, Asya’nın batısında ve Atlantik Okyanusu’nun doğusunda bulunmaktadır, Kuzeyinde Kuzey Buz Denizi ve Atlas Okyanusu, Batıda Atlas Okyanusu, güneyde Akdeniz ve doğuda Asya Kıtası ile çevrilidir..

Fenikelilerden Yunanlılara “Europa”  olarak geçen, Avrupa kelimesi Sami dillerinde “Erep” demektir. “Güneşin battığı taraf” anlamına gelmektedir..

Özellikle demokratik değişimler, Sanayi ve bilimsel açıdan dünyayı etkileyen büyük devrimlerin ilk olarak hayata geçtiği dünyaya yön veren anakaradır.

Sanayii alanında gelişmiş ülkelerden oluşan Avrupa kıtası, dünyada ihracat ve ithalatta ilk sırada yer almaktadır. Çeşitli uluslara mensup insanların yaşadığı Avrupa’da 20’den fazla devlet vardır. Komşu ülkeler arasında dilsel, ekonomik ve kültürel açıdan önemli farklar bulunur. Avrupa’da en çok konuşulan ana diller sırasıyla Rusça, Almanca, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca’dır. Avrupalıların %53’ü ana dilleri dışında en az bir diğer avrupa dilini konuşabilmektedir. Anadil dışında en fazla bilinen diller sırasıyla İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca ve İtalyanca’dır. Kıtada 225 yerli dilin konuşulmakta olsa da bu sayı dünyada konuşulan dil sayısının sadece yüzde 3’ünü oluşturmaktadır.

Mekezi Belçikanın başkenti olan Brükselden Yönetilen Avrupa’da, son bin beş yüz yıldır en çok mensubu olan din Hristiyanlıktır. Güney Doğu Avrupa’da Türkiye, Bosna-Hersek ve Arnavutluk gibi bazı ülkelerde halkın çoğunluğu İslam inancına mensuptur. Birçok Batı Avrupa ülkesinde ise, genellikle göçmenlerden oluşan Müslüman azınlıklar bulunur. Avrupa’da küçük sayıda mensuplarla temsil edilen diğer dinler Musevilik, Budizm, Sihizm ve Hinduizm’dir. Bunların en büyük toplulukları ise İngiltere ve Fransa’da yaşamaktadır.

Tarih ve kültür anlamında bir çok büyüleyici kentin bulunduğu Avrupa kıtası, Özellikle Viyana`dan sonra Tuna Nehrinin iki yakasına ayrılmış istanbulu andıran Macaristanın başkenti Budapeşte kenti ihtişamı  ve akustik görselliği ile insanı ziyadesi ile büyülemeye yeter ve artar bile..
Özellikle kent meydanlarında bulunan sıcak Sohbetçilerin uğrak mekanları sizi 18 ve 19,cu yüzyıla götürüp kendinizi tarihin derinliklerinde hissetmenizi sağlayacak, avrupayı gezip görmek isteyenler için birinci derece seyahat edilecek yer olarak tavsiye ediyoruz..

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Zoraki.Net

Sitemiz Sizler için Kurulmuştur tamamen sizler için bedava sohbet sitesidir ve hep böyle kalıcaktır sizleride aile yerimize bekliyoruz arkadaşlar.

Sosyal Medya

Sizde hemen takip edin!

© Copyright 2018 - Tüm hakları saklıdır.

Tasarım: By AkMaN
Seviyeli Sohbet
  • Sohbet
  • Kaliteli Sohbet
  • Sitemap
  • chat | turksohbet | chat odalari | gevezetrsohbet