Mobil Sohbet Odaları İzmir Sohbet - Mobil Sohbet Odaları

İzmir Sohbet

İzmir Sohbet

     26-02-19     Şehirler Sohbet     İzmir Sohbet     4740 Defa Okundu

 

 

izmir sohbet odaları

izmir sohbet odaları

 

 

 

 

Merhaba arkadaşlar bu makalemde sizlere Egenin incisi olan İzmir Sohbet odaları ilimizden bahsedeceğim.

 

 

 

Ege Bölgesinin incisi İzmir tarihi ve turistik yerleri açısından zengin bir kültüre sahiptir. İzmir konum itibariyle Ege bölgesinin batısında yer almaktadır. Doğusunda Manisa, kuzeyinde Balıkesir ve güneyinde Aydın illeri bulunmaktadır. Batı sınırlarıda tamamen Ege denizine kıyıdır.

Yüzölçümü 7.340 km² dir. İzmirin nüfusu 4.279.677 dir. Ege bölgesinin ortasında ve İzmir körfezinin çevresinde bulunan şehir her yıl Enternasyonel Fuarına ev sahipliği yapar ve merkezi bir liman kentidir.

 

Egenin İncisi İzmir in Mobil Sohbet geçmiş tarihte birçok ismi vardır bu isimlerin en belirgin olanı Smyrna olduğu sanılıyor. Herkesin hayran kaldığı bu kentin geçmişte Hitit, Frigya, İyon, Lidya, Pers, Roma, Bizans, Moğol ve Osmanlı gibi birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı sanılıyor. Geçmiş tarihinden dolayı tarihi ve turistik yer açısından zengin olan İzmir gezilecek ve görülecek yerler açısındanda zengindir.

 

 

Bu yerlerden belli başlı olanları şöyledir;

 

 

  1. saat kulesi

 

 

izmir sohbet odaları

izmir sohbet odaları

 

 

İzmirin Seviyeli sohbet odaları simgesi haline gelen saat kulesi 1901 yılında sultan Abdulhamit in tahta çıkışının 25.yıldönümünde Sadrazam Küçük Sait Paşa Tarafından yaptırılmıştır. Birçok Tarihi olaya tanıklık eden bu eser İzmir in Konak meydanını süslemektedir.

 

2.Asansör

 

İzmir Asansör

izmir Asansör

Mithatpaşa caddesi ve Halil Rıfat paşa semti arasındaki yükselti farkından dolayı ulaşımı kolaylaştırmak için yaptırılan bu eser günümüze kadar gelmiştir. Muhteşem Körfez manzarasıyla görmenizi tavsiye ettiğim yerlerden birisidir.

 

 

  1.  İzmir Etnografya Müzesi
Izmir Etnografya Muzesi

Izmir Etnografya Muzesi

Etnografya Müzesi 19.yyda neoklasik tarzda inşa edilmiştir. 1831 de hastane olarak kullanılmıştır. 1845 te ise Fransızlar tarafından bakımevine dönüştürülmüştür. 1988 de müze olarak kullanılmaya başlanılmıştır. Bu yerde bir çok etnografik eserlerin yanı sıra yok olmaya yüz tutmuş mesleki sanatlar tanıtılmaktadır.

Evet arkadaşlar sizlere İzmir  zoraki sohbet in bir çok tarihi ve kültürel zenginliklerini tanıttım. Makaleme burada son verirken umarım bir yorumu çok görmezsiniz.

 

 

 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (2 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Zoraki.Net

Sitemiz Sizler için Kurulmuştur tamamen sizler için bedava sohbet sitesidir ve hep böyle kalıcaktır sizleride aile yerimize bekliyoruz arkadaşlar.

Sosyal Medya

Sizde hemen takip edin!

© Copyright 2018 - Tüm hakları saklıdır.

Tasarım: By AkMaN
Seviyeli Sohbet
  • Sohbet
  • Kaliteli Sohbet
  • Sitemap
  • chat | turksohbet | chat odalari | gevezetrsohbet