Mobil Sohbet Odaları İstanbul Sohbet Siteleri - Mobil Sohbet Odaları

İstanbul Sohbet Siteleri

İstanbul Sohbet Siteleri

     26-02-19     Şehirler Sohbet     İstanbul Sohbet Siteleri     4486 Defa Okundu

İstanbul Sohbet Odaları

İstanbul Sohbet Odaları

 

İstanbul Sohbet Sitelerine Hoşgeldiniz Arkadaşlar. Sizlere kısaca İstanbul ilimizden bahsetmek istiyorum gelin bu güzel ilimizin tarihi ve kültürel varlıklarına birlikte göz atalım. Dünyanın sayılı metropollerinden olan istanbulun tarihi

İstanbul, yerleşim tarihi 300 bin, kentsel tarihi yaklaşık 3 bin, başkentlik tarihi 1600 yıla kadar uzanır. Avrupa ile Asya kıtalarının kesiştiği noktada bulunan bir dünya kentidir. Kitaplardan okuyup aldığımız bilgilere göre farklı uygarlıklara ve kültürlere ev sahipliği yapmıştır. kaliteli sohbet esnasında da dile getirdiğimiz,din dil ırk ayrımsızlığı yapmadan bir çok kültürel insana ev sahipliği yapmıştır.

Uzun zaman diliminde her alanda merkez olmayı ve gündemde kalmayı başarmıştır. gecmişten günümüze bir dünya başkentidir.İstanbul her gecen yıl düzenli olarak artış gösteren nüfusu ile dikkat çekmektedir.Sürekli el değiştiren İstanbul son olarak 1453 yılında Osmanlı İmparatorluğu’nun en zirve dönemi olan Fatih Sultan Mehmet döneminde fethedilmiştir. Şehrin alınmasıyla tarihin en büyük devletlerinden olan Bizans devleti tarih sahnesinden silinmiştir. Böylece Ortaçağ dönemi kapanmış ve Yeniçağ dönemi başlamıştır. Şu an ki İstanbul eski dönemlere göre,tarihten izlerini kaybetmeden ve bir o kadar da büğüleyici yaşam şekli ile seviyeli sohbet sitelerinde yer almaktadır.Dünyanın bir çok yerinden gelip yerleşen bizim kadar değer veren,bir süre sonra tamamiyle orada dogup büyümüş kültürünü kavramış insanlar olarak yaşamlarını sürdürmektedir.Şiirlere konu olmuş şarkılara mısra olmuş,eşşiz kentimize sahip olmak gerçekten gurur verici bir duygudur

                                                                                   Tarihi ve Kültürel Etkinlikleri

.   Her bir ilçesi farklı ortamıyla havasıyla kalbimize yer etmiştir.Turistlerimizin 1.sıraca tercih ettikleri bu şehrimiz mobil sohbet ortamında ismi ile her zaman gündemdedir. Bir İstiklal Caddesi, bir Bağdat Caddesi, bir Kadıköy, bir Salacak olsun her yeri ayrı bir güzel, her yerinde ayrı bir tarih ve hikaye vardır. Geze geze bitiremezsin. Boğaz’ın ferahlatıcı ve muazzam manzarası, mavi patiskaları yırtan vapurları, Pierre Loti’den görünen günbatımı, Kız Kulesi’nin hiç eskimeyen güzelliği, Süleymaniye Camisi ve etrafındaki meşhur kuru fasülyeciler, İstanbul Üniversitesi’nin tamamen geçmiş kokan ünlü büüyk kapısı, Mısır Çarşısı’nın baharat kokusu ancak yaşanırsa bir anlam kazanır. İşte Yahya Kemal’in o meşhur şiiri. Yahya Kemal’den dinle İstanbul’u, bir sürü eseri vardır bununla ilgili.Başta İstanbul’un Fatih’i 2. Mehmed Han olmak üzere divan şairlerimiz onun her köşesine çiçekler gibi beyitler düşerek, İstanbul’un rengini Boğaziçi’nin erguvanları gibi açmışlardır. Takdir edileceği gibi, İstanbul şiirlerinin zirvesinde, Lale Devri’ni ölümsüzleştiren büyük Şair Nedim vardır.İstanbul, yazıla yazıla bitirilebilecek bir şehir değildir. Bütün hayatını İstanbul’a adayan (Yahya Kemal gibi) sanatçılar bile, İstanbul’da yazılacak çok şeyler bırakarak bu âlemden göçüp gitmiştir. İstanbul, günümüz yazarlarının eserlerinde de, şiir olarak, hikaye olarak, roman veya deneme olarak varolmaya devam etmektedir. Evet Arkadaşlar makalem burada sona erirken değerli yorumlarınızı bekliyor ve iyi günler diliyorum.

 

 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Zoraki.Net

Sitemiz Sizler için Kurulmuştur tamamen sizler için bedava sohbet sitesidir ve hep böyle kalıcaktır sizleride aile yerimize bekliyoruz arkadaşlar.

Sosyal Medya

Sizde hemen takip edin!

© Copyright 2018 - Tüm hakları saklıdır.

Tasarım: By AkMaN
Seviyeli Sohbet
  • Sohbet
  • Kaliteli Sohbet
  • Sitemap
  • chat | turksohbet | chat odalari | gevezetrsohbet