Mobil Sohbet Odaları Bayburt Sohbet - Zoraki.Net - Kaliteli Chat Sayfası Sitesi

Bayburt Sohbet

Bayburt Sohbet

     16-12-18     Sohbet     Bayburt Sohbet     1404 Defa Okundu

Bayburt Sohbet

Sitesine hoşgeldiniz arkadaşlar sizlere bayburt vede Bayburt sohbet Sitesinden bahsetmek istiyorum.

Öncelikle makaleme hoşgeldiniz Bayburt Şehrin tarihi M.Ö 3000lere kadar dayanır. Azziler tarafından kurulmuş olmakla beraber M.ö 770-665 arasında Kimmerler ve İskitlerin saldırı ve istilasına uğramıştır. Sonrasında Medlerin, Haldilerin ve de Perslerin hakimiyeti altına girmiştir.
Yaklaşık olarak 5000 yıllık bir Türk şehri olduğu tahmin edilmektedir. M.Ö 2. Yüzyıl itibariyle Pontus idaresinde kalmıştır. Ve yine M.Ö 45li yıllarda ise Roma hakimiyeti altına girdi. Tarihi Bayburt kalesi Urartular zamanında yapılmıştır. Daha sonraki zamanlarda Roma İmparatoru Justinyanus devrinde onarılmıştır. M.S 705te Emevi yönetimi altına girmişse de 715te tekrar Bizanslıların eline geçmiştir.
Sürekli olarak Bizans savaşlarına sahip olmuş, Sohbet sonunda 1048 yılına gelindiğinde pek çok Türkün yaşadığı bir şehir haline gelmiştir.
Sonraki devirlerde de pek çok savaşa şahit olmuş ve çok medeniyetlerin hakimiyeti altına girmiştir.
Yüzölçümü olarak Türkiye’nin en küçük illerinden biridir. Plakası 69 olan şehirde tarihin esintileri buram buram eser.
İnsanı sıcakkanlı,misafirperver ve güleryüzlüdür Erzurum ve Gümüşhane karışımı bir şiveyle tatlı tatlı konuşan bu insanlar sanal ortamın vazgeçilmezlerindendir.

bayburt bir başka.

www.zoraki.net bayburt sohbet sitesine hoşgeldiniz kaliteli sohbet ortamı olan sitemizde sizleride bekliyoruz

Bedava Sohbet

Fedakarlıklarıyla meşhur olan yöre insanıyla muhabbet çok güzeldir. Yapmacıklıktan uzak, tamamen doğal bu insanları sitemizde tanıma şansı bulabilir, güzel dostluklar kurabilirsiniz.
Şehirde bir pide yapılır ki yedikçe yiyesi gelir insanın. Küçük olmasına rağmen oldukça gelişmiştir. İklimi sert olmasına karşın insanı yumuşak huylu, ılımlı sevecendir. Tarihi kalesi ve yer altı şehri gezilmesi gereken yerlerdir Şehrin sokaklarında huzurla gezilebilir. Sitemizden bu yörenin insanıyla tanıştığınız vakit şehre ziyarete gider, güzelliklere tanık olabilirsiniz.
Dostluk ve arkadaşlığın olduğu Bayburt bedava sohbet odalarında yiğit insanlarla
Kaliteli sohbet eder, kendinizi güven altındaymış hissine kapılır; zevk,huzur, Mobil Sohbet mutluluk ve neşe hissi içinde keyfine vara vara sohbet edersiniz.
Muhabbetin en koyusuna çayınızı demleyin ve gelin. Çünkü konuştukça koyulaşan ortamda çay mükemmel bir içecek olarak size eşlik edebilir.
Artık makalemizin sonuna yaklaşırken siz de öyle uzak durmayın Eğlenceli Sohbet  yaklaşın, muhabbete ortak olun, çayınızı için ve radyomuzu dinleyerek keyifle chat yapın. Bayburt’a giden yollar Uzadıkça uzarlar, Geçme bizim kapıdan
Eller bana kızarlar. Haydi girin içeri ve bu güzel yörenin tatlı insanlarıyla muhabbetin dibine vurun…

bayburt sohbet

bayburt sohbet

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Zoraki.Net

Sitemiz Sizler için Kurulmuştur tamamen sizler için bedava sohbet sitesidir ve hep böyle kalıcaktır sizleride aile yerimize bekliyoruz arkadaşlar.

Sosyal Medya

Sizde hemen takip edin!

© Copyright 2018 - Tüm hakları saklıdır.

Tasarım: By AkMaN
Seviyeli Sohbet
  • Sohbet
  • Kaliteli Sohbet
  • Sitemap
  • chat | turksohbet | chat odalari | gevezetrsohbet